Stiri Acvile

România învinge naționala Senegalului într-un joc amical

Paul Olar

Paul Olar
20.05.2015

România a mai făcut o victimă în jocurile de verificare. Naționala feminină a țării noastre a învins reprezentativa similară a Senegalului, 68-54, într-un joc ce a avut loc marți, la Arena de Baschet din capitală.

Confruntarea transmisă în direct la Digi Sport a oferit un start echilibrat, astfel că după actul întâi, tabela indica 14-14. Ulterior, echipa noastră și-a adjudecat sfertul doi, respectiv patru, pentru a obține victoria.

Cea mai bună marcatoare a tricolorelor a fost Eli Pavel. Pivotul lui CSU Alba Iulia a contabilizat 13 puncte, 3 recuperări și o intercepție. Gabriela Irimia a reușit 12 puncte, 3 recuperări, o pasă și o intercepție, pe când Andrea Olah s-a remarcat cu 9 puncte, 6 recuperări, 3 pase decisive și 3 intercepții.

De partea cealaltă, Traore a izbutit 19 puncte, 5 recuperări, 2 intercepții, o intercepție și un capac.

Cele două formații își dau întâlnire și astăzi, cu începere de la ora 18:00. Încleștarea se va disputa la Arena de Baschet.

*Foto & Info: frbaschet.ro

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Cele mai citite
Cele mai Comentate
Ultimele comentarii