Cortney Scott, extrema de forţă a lui CS Otopeni, consideră că meciul cu BCM U Piteşti va fi unul foarte dificil deoarece ambele echipe sunt de valori sensibil egale şi joacă un baschetd e calitate fără a avea asupra lor presiunea ocupării unei anumite poziţii în clasament.
"Cred că meciul cu Piteşti va fi unul foarte dificil. Ambele echipe suntem de valoare sensibil egală, jucăm foarte bine şi nu avem asupra noastră presiunea de a fi în primele 4-5 echipe din campionat. Aşadar ne putem concentra mai bine asupra jocului. Mi-ar plăcea ca echipele să nu ne ia în serios, cum au făcut-o până acum, dar mi-e teamă că nu se va mai întâmpla acest lucru", a declarat Scott pentru totalbaschet.ro
Cortney Scott este leaderul echipei din Otopeni la capitolele puncte marcate şi recuperări pe meci, cu medii de 18.7 puncte şi 7.4 recuperări.
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!