Laszlo Lazar și Rareș Pașca au vorbit în cadul emisiunii ”Ediția de Sport” a postului local TVS Oradea, despre cel mai puternic adversar pe care l-au întânit pe parcursul campionatului. Primul a fost de părere că partidele cu Steaua au fost cele mai grele, în timp ce Pașca consideră că Gaz Metan Mediaș e cea mai puternică echipă pe care a întâlnit-o.
La fiecare echipă sunt jucători buni sau foarte bună. Steaua mi s-a părut cel mai greu adversar, jos pălăria pentru românii de la Steaua. Această echipă este foarte bună deoarece au mulți jucători români de valoare și asta contează foarte mult în economia jocului. Bine, poți să ai 3-5 străini și să joci până în patru străini pe teren, însă Steaua joacă foarte des cu 2-3 români în permanență pe teren și câștigă, au jucători cu experiență ca de exemplu Căruțașu. Sper ca în viitorul apropiat același lucru să se întâmple și la Oradea, să jucăm în permanență cu 2-3 jucători români și să câștigăm - Laszlo Lazar.
Întrebat dacă este posibilă revenirea lui Titus Nicoară la Oradea, ”Loți” a declarat:
Asta depinde de multe lucruri, dar nu prea-l văd pe Titus la Oradea în momentul de față, deoarece se simte foarte bine la Mediaș, are rezultate. De sigur că toată lumea își dorește să joace în fața publicului din orașul natal, în fața cunoscuțiilor, dar asta depinde de el.
În opinia mea cel mai tare adversar pentru mine a fost Mediașul, sunt foarte agresivi, sunt foarte puternici. Și steliștii sunt puternici, dar în opinia mea Mediașul mi se pare cea mai puternică echipă, mai ales în apărare. - Rareș Pașca
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!