Stiri Liga Natională de Baschet Masculin

Laurențiu Ciurel: ”S-au făcut greșeli destul de mari de management”

Ioana Ardereanu

Ioana Ardereanu
13.05.2011

Cum sezonul s-a încheiat pentru echipa Energiei Rovinari, plasând-o la finele lui pe cea de-a 10-a treaptă a clasamentului, au apărut și primele speculații ce privesc postul de președinte al secției gorjene de baschet, post ocupat în prezent de Marius Vlaicu. Se pare că printre numele vehiculate ce l-ar putea înlocui pe actualul președinte al baschetbaliștilor gorjeni se regăsește și cel al lui Laurențiu Ciurel(foto), fostul director al Complexului Energetic Rovinari și în același timp inițiatorul echipei gorjene de baschet. Finanțator al grupării Energia Rovinari până la intervenția intereselor politice și implicit a schimbării sale, acesta a negat toate speculațiile cu privire la revenirea sa în funcția de președinte, afrimând însă pentru site-ul radiotargujiu.ro că greșelile de managment din anul acesta au dus la un sezon catastrofal al echipei, repetân în nenumărate rânduri că se putea realiza mult mai mult sezonul acesta.

Nu este nimic adevărat din ce se spune pentru că nu am avut nicio contactare din partea nimănui. Nu intră în nicio discuție ocuparea acestui post de către mine, nici acum, nici altă dată. Sunt convins însă că se poate face mult mai mult decât atât. E păcat de publicul gorjan fantastic pentru că sportul acesta prins extraordinar de mult la Gorj. Din punctul meu de vedere, a fost un an catastrofal, dar de aici și până la ocuparea unui post în cadrul secției de baschet e o cale lungă, am alte lucruri de făcut. Sigur se poate face mult mai mult. Cu toate astea, nu știu cine este acest Vlaicu și cred că s-au făcut greșeli destul de mari de management. - a declarat Laurenţiu Ciurel pentru sursa mai sus citată.

Poate cel mai controversat și acuzat personaj, în cea de a treia preznță a grupării gorjene în primul eașalon baschetbalistic, a fost Marius Vlaicu. Cu o primire în debutul sezonului nu tocmai adecvată din partea fanilor și diverse acuze la adresa sa pe tot parcursul campionatului, acesta a părut afectat și de ultimele speculații în ceea ce îl privesc. Astfel, în replica la tot ceea ce se vehiculează, acesta a mărturisit că nu va renunța la actualul său post, deși în primul său an ca președinte nu a fost plătit. De asemenea, cu privire la numele lui Laurențiu Ciurel, Vlaicu s-a declarat rezervat în ceea ce privesc calitățile manageriale ale sale.

Nu știu cât management știe domnul Ciurel la baschet, dacă a jucat în domeniul acesta sau a fost un fenomen. Nu este nico problemă însă pentru că este posibilă oricând o schimbare, așa cum am spus-o de la început. Eu nu țin cu dinții de această funcție mai ales că nu am fost remunerat pentru actvitatea mea în acest an, făcând asta doar din pasiune.
 

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Cele mai citite
Cele mai Comentate
Ultimele comentarii