Stiri Liga Natională de Baschet Masculin

Predrag Badnjarevic: "Meciul cu Szeged a fost unul util"

Valentin Bâlă

Valentin Bâlă
06.10.2011

Antrenorul echipei BC Timişoara, Predrag Badnjarevic, a declarat, după meciul de miercuri seară, terminat la egalitate, scor 82-82, cu formaţia SZTE Szedeak Szeged, că a dorit să verifice potenţialul jucătorilor pe care-i antreneată înainte de partida cu "U" Mobitelco, de la Cluj, de sâmbătă.

"A fost un test bun, chiar dacă nu am jucat cel mai bun baschet. Am putut vedea nivelul echipei înaintea unui meci important precum cel de sâmbătă, de la Cluj", a declarat antrenorul Predrag Badnjarevici pentru Renaşterea Bănăţeană.

Echipa BC Timişoara a disputat, miercuri seară, un meci de verificare cu formaţia SZTE Szedeak Szeged, din Ungaria. La această partidă nu a fost permis accesul publicului. Scorul final a fost de 82-82 (26-27, 20-17, 22-18, 14-20). Nu s-au disputat prelungiri pentru desemnarea învingătoarei.

Formaţia din Timişoara va întâlni, în etapa a doua a Diviziei A, la masculin, în deplasare, echipa "U" Mobitelco Cluj. Partida se va disputa sâmbătă, în Sala Sporturilor "Horia Demian", de la ora 18.00, şi va fi transmisă în direct de TVR 3. În prima rundă a campionatului, bănăţenii au învins, scor 77-69, pe CSM Bucureşti.

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Cele mai citite
Cele mai Comentate
Ultimele comentarii