În perioada 22-25 iunie, la Barcelona, se desfăşoară cursul pentru antrenori "Mastermind Coaching Clinic" organizat de către Euroleague Basketball Institute. Acest clinic s-a întins pe perioada a 5 luni, din februarie şi până în iunie, timp în care s-au desfăşurat mai multe seminarii online. Cursul se va încheia la finalul clinicului de la Barcelona, eveniment la care iau parte, în postura de lectori, unii dintre cei mai renumiţi antrenori de baschet din acest moment: Ettore Messina, Zeljko Obradovic, Xavi Pascual şi Aito Garcia Reneses.
Conform paginii oficiale de facebook a clubului BCM U Piteşti, trei antrenori din România au luat parte la întreg cursul, fiind vorba de Marcel Ţenter (U Mobitelco Cluj-Napoca), Tudor Costescu (BCM U Piteşti) şi Dragoş Curtifan (Labradors Târgu Mureş)
Prin acest curs, Euroleague Basketball Institute doreşte să împărtăşească celor prezenţi, prin intermediul lectorilor, filosofia, cunoştinţele, strategiile şi ultimele concepţii din lumea baschetului.
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!