Tudor Costescu, antrenorul lui BCM U Piteşti, a recunoscut, după meciul pierdut de echipa sa în faţa lui CS Otopeni cu 76 - 59, că adversarii au meritat pe deplin victoria. Tehnicianul argeşenilor pune jocul slab al echipei sale pe seama deciziilor neinspirate la finalizare ale jucătorilor săi care au fost nevoiţi, tot meciul, să caute soluţii pentru a-si depăşi adversarul pe tabela de marcaj.
Meciul de azi (n.r. sâmbătă) e unul peste care trebuie să trecem repede. Nu am reuşit să ne impunem jocul iar procentajele noastre au fost foarte slabe. La 3 puncte am avut şi câteva aruncări forţate, dar cel puţin 7-8 au fost deschise şi nu am reuşit să le fructificăm. Otopeniul a condus tot meciul şi noi am fost cei care a trebuit să alergăm după ei, de aici şi multe decizii neinspirate la finalizare. Când marchezi 59 de puncte în deplasare, e greu să câştigi deci, clar, am avut probleme pe faza ofensivă. Nu cred că lipsa de eficientă a lui Vujacic a fost decisivă, ci lipsa de eficientă şi luciditate a întregii echipe în atac. Victoria Otopeniului nu poate fi pusă la îndoială şi a fost pe deplin meritată. Noi trebuie să ne concentrăm asupra meciurilor rămase şi să le tratăm pe toate cu aceeaşi atenţie pentru a ne asigura intrarea în play off, a declarat Costescu pentru totalbaschet.ro
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!