Stiri Vulturi

Înfrângere în a doua partidă amicală pentru Emi Cățe și UCAM Murcia

UCAM Murcia a pierdut partida amicală cu Barcelona, scor 84 la 89.

Astfel, echipa internaționalului român Emanuel Cățe, înregistrează a doua înfrângere  din tot atâtea partide de verificare.

Totuși, gruparea antrenată de Sito Alonso a oferit o replică solidă Barcelonei, care și-a adjudecat partida grație unui sfert decisiv de excepție.

🏀🎥 HIGHLIGHTS: Barça - UCAM Murcia (89-84) 🔵🔴 #ForçaBarça!

Posted by FC Barcelona Basket on Saturday, August 29, 2020

Cățe a fost folosit 12:23 minute și nu a reușit să își treacă numele pe lista marcatorilor, dar a adunat o recuperare, o pasă decisivă și o intercepție.

Conner Frankamp de la Murcia a fost cel mai bun marcator al partidei cu  23 puncte și 4 pase decisive, acesta a fost secondat de colegul său Augusto Lima cu 17 puncte.

De la Barcelona s-au remarcat Brandon Davies și Nick Calathes cu 16, respectiv 15 puncte.

*foto: facebook Fc Barcelona Basket