CN U13 - Componența și locul de desfășurare al grupelor din cadrul Turneul 2
4 ani în urmăAndra Mandache, înaintea meciului din EuroCup: „În campionat nu au posibilitatea să-și folosească toate străinele”
4 ani în urmăBCM U Pitești câștigă a doua partidă consecutivă în propria arenă
4 ani în urmăSCM Timișoara, victorie categorică împotriva lui CSM Târgu Jiu
4 ani în urmăBC CSU Sibiu trece în mod clar și de CSM Focșani
4 ani în urmăBeretta-Famila Schio, campioana în exercițiu a Italiei, a administrat a 3-a înfrângere consecutivă deținătoarei titlului în Euroliga feminină, Perfumerias Avenida Salamanca. Meciul desfășurat joi (08.12) s-a încheiat cu scorul de 67-64.
Confruntarea a fost arbitrată de timișoareanul Alin Mircea Faur. Astfel, baschetul românesc a fost reprezentat de doi cavaleri ai fluierului în ultima rundă disputată în Euroliga feminină. Miercuri (07.12), Laszlo Bukuresti s-a aflat pe parchet la duelul dintre Frisco Brno și BLMA Montpellier.
Laurențiu Grigoraș a condus meciul dintre Besiktas Istanbul și Dynamo GUVD Novosibirsk, scor 67-58, în ultima etapă a sezonului regulat în FIBA EuroCup Women.
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!