CN U13 - Componența și locul de desfășurare al grupelor din cadrul Turneul 2
4 ani în urmăAndra Mandache, înaintea meciului din EuroCup: „În campionat nu au posibilitatea să-și folosească toate străinele”
4 ani în urmăBCM U Pitești câștigă a doua partidă consecutivă în propria arenă
4 ani în urmăSCM Timișoara, victorie categorică împotriva lui CSM Târgu Jiu
4 ani în urmăBC CSU Sibiu trece în mod clar și de CSM Focșani
4 ani în urmă
După o lună şi jumătate petrecută în Ecuador, Claudia Pop s-a calificat în finala campionatului naţional al ţării sud-americane alături de echipa sa, Club Santa Maria Machala. Gruparea din capitala Quito a înregistrat un parcurs excelent până în prezent, câştigând toate meciurile din sferturile şi semifinalele playoff-ului.
În cursul zilei de miercuri a avut loc primul meci al ultimului act, desfăşurat între Club Santa Maria Machala şi Mavort Quito. Formaţia la care activează internaţionala tricoloră s-a impus cu scorul de 98-77, Claudia Pop fiind principala marcatoare cu 32 de puncte înscrise.
Se joacă după sistemul cel mai bun din trei meciuri, primul joc având loc pe terenul echipei mai slab cotate. Seria se mută la Mavort, următoare confruntare fiind programată pentru sâmbătă. Sezonul se încheie cel mai târziu marţi, 10 iunie, în cazul unui joc decisiv.
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!