CN U13 - Componența și locul de desfășurare al grupelor din cadrul Turneul 2
4 ani în urmăAndra Mandache, înaintea meciului din EuroCup: „În campionat nu au posibilitatea să-și folosească toate străinele”
4 ani în urmăBCM U Pitești câștigă a doua partidă consecutivă în propria arenă
4 ani în urmăSCM Timișoara, victorie categorică împotriva lui CSM Târgu Jiu
4 ani în urmăBC CSU Sibiu trece în mod clar și de CSM Focșani
4 ani în urmă
Panathinaikos Atena a anunțat înaintea meciului 4 cu CSKA Moscova faptul că Nikos Pappas și-a prelungit angajamentul până în 2018. Contractul actual al jucătorului avea expira în anul viitor. Nikos Pappas se află din anul 2013 la PAO, după ce a sosit de la Panionios.
În acest sezon al Euroligii, Nikos Pappas a avut medii statistice de 10.8 puncte, 2.4 recuperări și 1.8 pase decisive în 21 de meciuri jucate. În campionatul intern, sportivul în vârstă de 24 de ani a bifat până acum 17 prezențe și a avut medii de 9.2 puncte, 2.1 recuperări și 1.9 pase decisive.
În cariera sa, Nikos Pappas a mai jucat la Panionios, PAOK, Kolossos Rodou, Panellinios dar și în Spania la Real Madrid B și Bilbao Basket.
În palmares, Nikos Pappas are 2 campionate ale Greciei și 2 cupe. La nivel de juniori, grecul este dublu campion european, la U18 și U20.
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!