CN U13 - Componența și locul de desfășurare al grupelor din cadrul Turneul 2
4 ani în urmăAndra Mandache, înaintea meciului din EuroCup: „În campionat nu au posibilitatea să-și folosească toate străinele”
4 ani în urmăBCM U Pitești câștigă a doua partidă consecutivă în propria arenă
4 ani în urmăSCM Timișoara, victorie categorică împotriva lui CSM Târgu Jiu
4 ani în urmăBC CSU Sibiu trece în mod clar și de CSM Focșani
4 ani în urmăZack Wright, Jacob Pullen, Nemanja Nedovic, Bojan Bogdanovic, Luigi Datome sau Nikola Ivanovic au ţinut capul de afiş al campaniei de calificare la turneul final al Campionatului European de baschet masculin - ediţia 2013. Aceştia sunt prezenţi şi în ierarhia celor mai spectaculoase zece faze din preliminarii în opinia site-urilor de specialitate bballheadlines.com şi talkbasket.net.
De notat că Wright, un american ce a evoluat în sezonul precedent în Croaţia, posesor al cetăţeniei bosniace, a avut trei faze considerate demne de o astfel de ierarhie. Una dintre ele în meciul cu România, la Sibiu. Iată reuşitele:
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!