CSM Oradea și-a programat patru partide amicale.
Clubul bihorean a anunțat prin intermediul site-ului oficial programul pentru următoarele două săptămâni.
Echipa antrenată de Cristian Achim va disputa în această perioadă patru partide amicale, două în compania marii rivale U-BT Cluj-Napoca și două împotriva lui BCM U Pitești.
Partidele se vor desfășura fără spectatori.
Aceeași sursă menționează că al doilea amical în compania celor de la BCM U Pitești ar putea fi mai scurt în cazul în care loturile celor două echipe nu vor fi complete pentru a proteja sportivii de eventuale accidentări înaintea startului de sezon.
Stagiunea 2020/2021 va debuta în România pe data de 17 octombrie. Prima competiție va fi Cupa României, competiție la startul căreia se vor alinia 13 echipe.
CSM Oradea face parte din Grupa B alături de CSA Steaua, SCM Craiova și Athletic Constanța.
*foto: facebook CSM Oradea
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!